Plitvická jezera – Chorvatsko

Chorvatsko je nejoblíbenější letní destinací pro české turisty. Mnoho návštěvníků se nespokojí jen s posedáváním u moře a popíjením Karlovačka, stále více lidí chce vidět některé z přírodních krás Chorvatska. Jedním z několika chorvatských národních parků je i NP Plitická jezera.

Ceník vstupného a parkovného na rok 2015 – klikněte zde

Doprava

K parku se nejlépe dostanete autem. Ze severu vede cesta od Karlovace. Při cestě od Zadaru/Splitu doporučuji sjet z dálnice na sjezdu Gornja Ploča a dále pokračovat směr Udbina, Korenica. Cesta je v dobrém stavu a značení je výborné, takže nezabloudíte. Do NP Plitvice jsou 2 vchody – severní a jižní. Zkušenosti mám jen s tím jižním – velké parkoviště (převážně v lese), nějaké to občerstvení, toalety, směnárna.

Prohlídkové trasy

Správci areálu nabízí několikero možných tras, odlišené jsou časovou náročností. Uvedená časová náročnost je dost informativní – trasu, která byla uvedena jako čtyřhodinová jsme zvládli v pohodě za dvě a čtvrt hodiny – a to jsme poslední úsek nejeli motovláčkem, ale šli pěšky.

Námi vybraná trasa byla od Vchodu 2 (jižní), lodí P1 na druhý břeh, pak lodí P2 přes jezero Kozjak, pěšky k Velkému vodopádu, stanici motovláčku ST1 a pak podél břehu opět ke Vchodu 2. Příjemná procházka, akorát ač po sezóně (polovina září), všude byla spousta lidí.

Vstupné

Ceny vstupného jsou závislé na věku návštěvníka a roční době.

Park je otevřen denně od 8 do 19 hodin.

Uvedené ceny jsou v chorvatských kunách.

leden, únor, březen, duben, listopad, prosinec květen, červen, září, říjen červenec, srpen
dospělí 55 85 100
skupiny (min. 15 osob) 40 75 85
děti 7 – 18 let 30 50 60
děti do 7 let zdarma

Studentská sleva – ISIC

Pokud se při platbě vstupného prokážete platnou ISIC kartou, platíte dětské vstupné.

Tanto příspěvek byl zařazen do kategorie Cestování a označen štítkem , . Do oblíbených si můžete uložit trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *