Zkušenosti s ubytováním – Apalucha Černov (Chalupa u Soukupů)

Zde bych chtěl popsat letošní dovolenou na již v nadpisu zmiňované Apaluše Černov. Jak se říká, jste-li spokojeni, řekněte to svým známým, když jste nespokojeni, řekněte to nám. Bohužel jsme s tím u majitele neuspěli, tak se o naší dovolené zmiňuji zde.

Protože jsme letošní dovolenou začali plánovat později, byly už atraktivnější objekty obsazeny. A tu jsme našli Apaluchu. Podle popisu se nám zalíbila, tak jsme zaplatili zálohu a těšili se na dovolenou. Po nějakém čase jsme zadali do vyhledávače adresu Černov 26 a nechali zobrazit letecký snímek. Zděšení bylo zde! Asi 150 m od Apaluchy se nachází velký areál živočišné výroby. (Letecká fotografie na prezentaci Apaluchy je umně ořezána.) To jsme si naivně mysleli, že by někdo nepronajímal část domu k rekreaci, kde to smrdí jako v kravíně, prasečáku a teletníku dohromady, takže využívání okrasné venkovní zahrady s posezením a ohništěm je opravdu jen pro velké tvrďáky. Mimochodem posezení má kostru z pražců, které občas dokázaly svým zápachem přehlušit okolní zápach.

Další věc, o které majitel taktně v prezentaci mlčí, je to, že část objektu obývá, takže návštěvníci jsou pod neustálým dohledem. Další perlička je výhled z pokoje s knihovnou a z kuchyně na výběh slepic majitele. Na ranní budíček kohouta jsme si celkem brzo zvykli.

A teď už jen na závěr. Nemám nic proti zvířatům, ale majitel má ve své oplocené zahradě psa, který občas ruší štěkáním, což se dá vydržet, ale dále je tam kolonie koček, která nectí prostor rekreantů a zásobuje je neúnavně mrtvými myšmi, jejich částmi a exkrementy. Ale jak říká paní domu na naše výtky: „Všude je něco.“

Takže pokud se rozhodnete trávit dovolenou na Apaluše Černov, aspoň víte do čeho jdete.

srpen 2006
rodina Hrazdilova a Walowiczova

Tento příspěvek byl zařazen do kategorie Zkušenosti. Do oblíbených si uložte trvalý odkaz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *