Cesta autem na vídeňské letiště (Schwechat) bez poplatků

ze směru od Mikulova

Potřebujete se dostat autem na vídeňské letiště? Cestujete od Mikulova nebo od Znojma? Nechcete platit dálniční známku? Pak je tento článek právě pro vás.

Já budu popisovat cestu od Mikulova, kdy do vídně přijedete od severu po Brünnerstraße (silnice B7). Pakliže jedete od Znojma, dojeďte na Brünnerstraße a pokračujte podle návodu.

Když přijedete na křižovatku u SCN (Shopping Center Nord), je možnost odbočit buď vpravo na dálnici (pravé 2 pruhy křižovatky) a nebo jet rovně (směr Floridsdorf). My pojedeme rovně. Projedeme čtvrtí Floridsdorf, přejedeme most přes Dunaj – Floridsdorfer Brücke. Hned za mostem odbočíme vpravo a na další světelné křižovatce odbočíme zase vpravo (pojedeme kolem dunaje jihovýchodním směrem). Jsme na Handelskai, po které pojedeme pořád rovně směr přístaviště (Freudenauerhafen).

Po několika kilometrech se ulice stočí asi o 90° doprava, přejede se jeden z kanálů na Dunaji. Na následující křižovatce je potřeba odbočit vlevo (směr Kaiserbersdorf) a jet po Zinnergasse na jih. Po několika kilometrech člověk dojede na křižovatku, na které je směr vlevo označen jako Schwechat a nebo Flughafen. Tam odbočíme vlevo a dále se orientujeme podle cedulí. Projedeme po hlavní Schwechatem a držíme se směru Flughafen (letiště). Po několika kruhových objezdech jedeme kolem chemičky (ta je při cestě na letiště po levé straně).

Přijíždíme k letišti, na druhé světelné křižovatce odbočíme vpravo a jedeme tam, kam nás cesta veze. Po chvilce motání se na letišti přijedeme k terminálu 1, kde můžeme zaparkovat na jednom ze 2 parkovišť (přímo u terminálu je parkoviště P2 pro krátké stání, o kousek dál – asi 200 m – je parkoviště P4 pro dlouhodobější stání). Cena parkování na P2 je 3.4 EUR/hodinu, na P4 jen 2.5 EUR. Pakliže chcete nechat auto zaparkované delší dobu, doporučuju zkonzultovat s ceníkem dlouhodobého parkování.

Mapa

Tato trasa (včetně jedné alternativy přes Mannswörth) je zakreslena do mapy pomocí Google Maps.

Zvětšit mapu

Cesta z letiště

Cesta z letiště je stejná jak na letiště. Nejdříve je potřeba se vymotat z areálu. Stačí se držet šipek “Exit” a ve vhodném okamžiku, kdy se silnice rozdělí na 3 pruhy (2 levé jsou na dálnici a pravý je na silnici B9), se držet v pravo. Zpátky kolem chemičky přes kruhové objezdy, nezapomenout odbočit vpravo k přístavu (jinak vás čeká cesta Simmeringem a v podstatě i centrem Vídně), přístavištěm, po Handelskai, zpátky na most (Floridsdorfer Brücke).

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *